Yönetim Danışmanlığı

service image

Yönetim Danışmanlığı

Yeni kurulan hiçbir firma, piyasaya kaybetmeyi, zarar etmeyi ve ortadan kaybolmayı hedefleyerek girmemektedir. Fakat, süreç içerisinde yönetim ve yönetici kadrosunun verdiği kararlar, yaptığı tercihler, öngörülemeyen, durdurulamayan ve istenmeyen ağır sonuçlara yol açabilmektedir.

Günümüz dünyasında, teknoloji, bilgi, iş yapış şekilleri o kadar hızlı değişirken, yönetim görevindeki kişi ve grupların da kendini bu devinimin içine sokması ve çağa ayak uydurması gerekmektedir. Aksi takdirde, piyasalarda şahit olunduğu gibi, asırlık, asla yıkılmaz denilen firmaların da karşılaştığı ağır çöküntüler ve tatsız sonuçlar meydana gelebilir.

Rekabet kıstaslarından birinde bile eksik bir performans gösterdiğinizde, ne kadar iyi, yenilikçi, kaliteli bir ürününüz/servisiniz olursa olsun, tüm yapı sarsılmaya ve çökmeye başlamaktadır.

Bütün bu olasılık ve gerçekler göz önünde bulundurulduğunda, bir firmanın yönetim grubunda olmak her zaman büyük baskı ve sorumluluklar getirmektedir. Bu sorumluluklar ile baş edebilmek için iki seçenek bulunmaktadır;

  • ya kendinizi oluşabilecek her soruna karşı eğitmeli yeni yöntemleri öğrenmeli ve sürdürülebilir bir şekilde bu öğrenilenleri ayrı ayrı firmaya uygulayabilmeli,
  • ya da zamanın çok değerli olduğu günümüzde, bilineni tekrar keşfetmek ile vakit kaybetmemeli ve hedefler doğrultusundaki gelişimler sırasında profesyonel bir gruptan destek alınmalıdır.

Danışmanlık hizmeti almak, bir yönetici için asla çekinilmesi gereken ve meslektaşları tarafından farklı bir gözle algılanacak bir durum değil; aksine şirketin geleceği ve saygınlığı açısından takdir ve beğeni ile karşılanacak bir durumdur.

Hedeflerinize ulaşabilmeniz için, DBS-C Group, sektörde edindikleri tecrübeleri paylaşabilecek, profesyonel ve alanlarında yetkin kadromuz ile size talepleriniz doğrultusunda objektif, yapılandırıcı ve yenilikçi bir yol arkadaşı, güvenilir bir rehber olarak hizmet vermektedir.

DBS İş Felsefemiz yardımıyla, birlikte her zaman firmanız için en uygun, en faydalı ve daima en iyisini başarabileceğimize inanıyoruz.

Helios 360 tekniği ile süreç içerisinde bütünleşmiş ve benimsemiş olduğumuz firmanızın problemlerini, aydınlanmayan bir yer kalmayana dek araştırıyor ve kalıcı, sürdürülebilir, hızlı geribildirimler alınabilecek, kesinlikle sayısal verilerle desteklenmiş çözümler buluyoruz.

Vizyonumuz ve misyonumuz gereği, farklı sektörlerde görev alan her büyüklükteki firmaya, iş hayatında karşılaşabilecekleri herhangi bir seviyedeki problemi çözmesinde tüm samimiyetimiz, tecrübemiz ve objektifliğimizle destek olmaktayız.

Farklı alanlarda, farklı büyüklüklerde, farklı hedefleri olan bir çok firmaya gururla hizmet vermekteyiz. Proje örneklerimizden bazıları:

  • Sektöre yeni giriş yapan, ufak ölçekli bir LED üreticisinin tüm operasyonel mekanizmasını oluşturmak ve yurt dışında rakipleriyle mücadele edebilecek bir marka kimliği yaratmak,
  • Çok uluslu, köklü bir telekomünikasyon devinin tüm satış sonrası ürün destek servisini iki farklı çatı altında toplayarak büyük tasarruf sağladığımız global proje,
  • E-ticaret/hizmet veren girişimci bir firmanın organizasyon ve operasyon yapılarının kurulup, iş yapış devinimlerinin sürdürülebilir hale getirilip, yurt dışına açılması ve gelişmesine destek olmak.

Yönetim ve yönetim grubu olarak, hedeflerinize ulaşmak amacıyla danışmalık hizmet alma konusunda kendinize sormanız ve objektif cevaplamanız gereken çok net sorular bulunmaktadır:

  • Elimdeki kaynaklar neler
  • Bu kaynaklar ile hedeflenen noktaya ulaşırken neler kazanırım, neler kaybederim
  • Hedeflediğim noktaya elimdeki yapı ile ulaşabilir miyim
  • Bu noktaya ulaşabilmek için kurumsal donanıma ve bilgiye sahip miyim

Bu soruları objektif bir biçimde cevapladığınızda, kaynaklarınızı yani zaman, enerji ve parayı en iyi şekilde kullanabilmenin yolunun, global dünyada da sıklıkla uygulandığı gibi profesyonel bir yol arkadaşına danışmaktan geçmek olduğu sonucuna varacağınıza eminiz.

DBS-C Group olarak, firmanızı kendi firmamız gibi benimseyerek, doğruluk ve samimiyetten uzaklaşmadan, bilgi ve verilerinizi kendi sırrımız olarak kabul ederek DBS İş Felsefemizle daima en iyi hizmeti vermek için hazırız.

Şirket vizyonunuzu, birlikte gerçekleştirelim…

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, SSS sayfasına göz atabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DBS-C Group Yönetim Danışmanlığı Ekibi

consultancy@dbs-c.com