Eğitim Danışmanlığı

Sorularınız Mı Var?

light logo
DBS-C Group olarak, verdiğimiz hizmetler ile ilgili olarak, müşterilerimizde ve sektör içerisinde sıklıkla karşılaştığımız bazı soruları aşağıda sıraladık. Daha fazlası için daima bizimle iletişime geçebilir ve DBS-C Group’un katma değerli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz...
Şirketlerin en önemli kaynağı İnsan Sermayesi’dir. Bunun eğitilmesi, geliştirilmesi mutlaka gerekir. Ancak firmanızda varolan İş Süreçleri, çoğunlukla ekip halinde yapılan işlerdir. Ekibin bir halkası eğitilirken, sürecin kendisi ve diğer halkalar devre dışı bırakılmamalıdır. Bu yüzden Genel Katılıma Açık bireysel eğitimler yerine, KURUMA ÖZEL eğitimler öneriyoruz.
Doğrudur. Bilgi, alındıktan sonra tekrarlanırsa ve günlük pratikte kullanılırsa pekişir ve kalıcı olur. DBS Consultancy olarak, verdiğimiz eğitimin verimli olması için öncesinde ve sonrasında da çalışmalar yürütmekte, eğitim alacak ekibi dikkatle seçmekte, ekibin eğitim sonrası gelişimini, uygulama sonuçlarını izleyerek yönetime raporlamaktayız.
Genel katılıma açık eğitimlerde, konu ve örnekler mecburen tüm sektörlere uygun olacak şekilde geniş tutulur. Bu nedenle önceden tasarlanmış Kuruma Özel Eğitimlerin tercih edilmesi gerekir.
Kuruma özel “bilgilendirme” eğitimlerimiz dışında, hedefi ve çıktı beklentisi olan “Workshop” tarzı eğitimlerimiz de mevcuttur. Burada, eğitime ilave olarak, firmanın güncel bir sorunu da masaya yatırılır ve çözüm üretilir.
Bu kısmen doğru bir yöntem olsa da, yeterli değildir. Başarılı kişinin kendisini geliştirmesine katkı sağlamanın yanı sıra, bazı konularda iyileştirmeye açık kişilerin, aynı takımın veya iş sürecinin parçası olan ekip üyelerinin de eğitilmesi yararlı olacaktır.
Sektörde birçok değerli firma mutlaka vardır. DBS Consultancy olarak bizleri farklı kılan MÜŞTERİYE ÖZEL eğitim hazırlamamızdır. Eğitim öncesi, firma içinde gözlemlerde bulunmak, ilgili birimlerden bilgi almak, katılması gereken kadroyu belirlemek, eğitim içeriğinde bizzat firmaya özgü örnekler seçmek, eğitim sonrasında “Yapılacaklar Listesi” oluşturmak, bunların uygulanmasını takip etmek, bizim eğitimlerimizi farklı, etkin ve kalıcı kılan faktörlerden bazılarıdır. Bunları DBS-C’nin geliştirdiği, Helios 360 tekniği ile kullanmaktayız.
Kurumların yanı sıra, kişisel eğitime yönelik konularda da müşteriye özel eğitim sunmaktayız. Kişiyle yapılan mülakat ve ön değerlendirmelerden sonra, kendisine tavsiye ettiğimiz ve kariyerinde faydalı olacak bir dizi eğitim başlığı önermekteyiz. Bunları DBS-C Minerva Academy'den alması halinde eğitim sonrası takip ve desteğimiz sürmektedir. Bu bir nevi HİZMET GARANTİSİ’dir.
Eğitimi ne amaçla aldığınıza dikkat etmeniz, onun sağlayacağı faydayı arttırır. Akademik içerikli eğitimler, daha çok bu alanda teorik yapılanmayı güçlendirir. Oysa iş hayatında kullanılacak bilgiler için, yine iş hayatının uygulamalarından alınmış derslere, örneklere ve çözümlere ihtiyaç vardır. DBS-C Minerva Academy tam da bunu sağlamaktadır.
Aradığınızı bulamadınız mı? İletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.